Sluší Zendaye i Kendall Jenner. Zkroťte své baby hair i vy

Jakoby neměly slušné vychování – poletují, jak se jim zlíbí a trčí do všech stran pokaždé, kdy se to ale vůbec nehodí. Jemné vlasy podél čela trápí nejen běžné smrtelníky… Inspirujte se slavnými kráskami Zendayou, Kendall Jenner, Rihannou nebo JLo, kterým díky správnému stylingu baby hair sluší. Poradíme vám, jak na to.
Kristýna Schafferová 10. října 2022

Getty Images

Baby hair jsou velmi jemné vlasy, o dost kratší než ostatní, které kopírují linii čela. Protože mají jinou strukturu, než zbytek kadeří, špatně se upravují a mají tendenci „trčet“. Už vás nebaví trávit hodinu před zrcadlem v marné snaze jim domluvit? Připravili jsme pro vás několik osvědčených kroků, které vám pomohou. So, here we go…

#1. Krok: Zkroťte je vodou

Nejjednodušší způsob, jak tvarovat baby hair, je namočit je. Nemusíte si ale pokaždé mýt hlavu (příliš častým mytím se kadeře vysušují, což vede k jejich lámaní. A o to jistě nestojíte). Před úpravou stačí dotyčné pramínky přestříkat vodou z rozprašovače nebo vlasovou mlhou. Pokud nic takového nemáte po ruce, jednoduše je zvlhčete pomocí vody a prstů.

#2. Krok: Použijte fén

Jakmile jsou baby hair mokré, můžete začít s úpravou. Prsty je jemně přitiskněte k čelu a držte je po celou dobu fénování – jasně jim tím naznačíte, kde mají zůstat. Trysku vysoušeče nasměrujte ke kořínkům a tři sekundy na ně nechte působit teplo. Poté přepněte na studený vzduch po dobu dalších tří sekund, čímž je zafixujete. Tímto způsobem střídejte teplý a studených vzduch, dokud nebudou vlasy naprosto suché. Vysoušeč vlasů Dyson Supersonic je sice dražší záležitost, má ale regulaci tepla, která chrání vlasy před poškozením. Jinými slovy - stojí za to si připlatit.

#3. Krok: Sáhněte po kartáčku na zuby

Pokud se vám nedaří baby hair prsty tvarovat podle vašich představ, vezměte si na pomoc zubní kartáček. Klasický hřeben je příliš velký a neumožňuje dostatečnou přesnost, která je při práci s tak jemnými a krátkými pramínky potřeba. Jakmile baby hair ošetříte správným stylingovým přípravkem (o tom si řekneme víc v dalším kroku), učešte je po směru jejich růstu kartáčkem na zuby. Vlasy tak od sebe oddělíte a uhladíte.

Dáváte-li přednost ekologickým produktům, pořiďte si přírodní bambusový kartáček. Během stylingu se tak nebudete cítit ani trochu provinile.

#4. Krok: Aplikujte lak na vlasy

Při výběru správného stylingového produktu zvažte svůj typ vlasů a vzhled, kterého chcete dosáhnout. Pro běžné nošení většině kadeřím vyhovuje lak na vlasy se střední fixací. Vyzkoušet můžete třeba náš oblíbený Invisiblewear od Paul Mitchell - kadeře neslepuje a nezanechává v nich zbytky produktu, které tak rády připomínají lupy. A jak postupovat? Přípravek naneste na štětinky kartáčku na zuby a zlehka jím jemné pramínky pročešte. Pokud vás trápí spíš poletující baby hair, použijte vlasový olej (nám se osvědčil Elixir Ultime od Kérastase), který ve vlasech uzamkne hydrataci a zamezí krepatění.

#5. Krok: Využijte výhod stylingového krému

Pokud nejste fanouškem klasických gelů, vyzkoušejte stylingový krém. Třeba One Minute Transformation Styling Cream od značky Color Wow, který prameny uhladí, hydratuje, oživí a zkrotí krepatění. V obchodech seženete také různé pomády, pasty a vosky, jež vaše baby hair zafixují, aniž by vytvořily „mokrý efekt“.

#6. Krok: Obklopte se hedvábím

Nyní, když jsou vlasy upravené a vytvarované, zafixujte účes hedvábným šátkem, který si jednoduše uvažte kolem hlavy. Po 15 minutách ho sundejte a odhalte dokonalý vzhled! Abyste se vyhnuli narušení a krepatění kadeří přes noc, vyměňte bavlněný povlak na polštář za ten z hedvábí nebo saténu. Proč? Hedvábí, na rozdíl od bavlny, pomáhá ve vlasech udržet tolik potřebnou vlhkost a zabraňuje jejich poškození.

Povlak na polštář vyrobený z přírodního morušového hedvábí prospívá nejen vlasům, ale také pleti! Minimalizuje totiž prohlubování vrásek.

#7. Krok: Udělejte ze svých baby hair přednost

Díky těmto snadným krokům by pro vás měla být úprava jemných pramínků mnohem jednodušší. Někdy ale mají vlasy vlastní hlavu a v takových chvílích je lepší jim jít z cesty a dopřát jim, co zrovna potřebují. Namísto neustálého uhlazování a schovávání jim zkuste dát prostor. Udělejte z nich svou přednost, podobně jako Zendaya, která je hrdě nosí jako součást vysokého drdolu. Nebo se inspirujte JLo – stáhněte vlasy dozadu a vystavte tak své baby hair na odiv. Dobře vypadají také v kombinaci s volným copem nebo s ponytail.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné