Síla světelné terapie aneb Jak na zdravou a krásnou pleť

Světelná terapie získává na popularitě jak v kosmetických salonech, tak i při domácím ošetření pleti. LED technika pomáhá léčit akné, zamezuje tvorbě zánětu a bojuje proti stárnutí pokožky.
komerční článek 5. listopadu 2022

Foto: Reclar

Jak to celé vlastně funguje?

Světelná terapie využívá určité vlnové délky světla, které si umí poradit s konkrétními vadami na kráse a podporují zdravý vývoj tkání. Zajímavostí je, že tato terapie byla původně používána námořnictvem USA pro ošetření ran a podporu zdravé regenerace.

Červené omlazující světlo

Při aplikaci na pokožku epidermis absorbuje světlo a stimuluje kolagenové proteiny.


Pleť má tak více kolagenu,vypadá hladší a plnější, což může snížit výskyt jemných linií a vrásek. Předpokládá se také, že červené LED světlo redukuje zánět a zlepšuje krevní oběh, pokožka pak vypadá zdravější a září mladistvým vzhledem.

Modré léčivé světlo

Terapie modrým světlem se zaměřuje na mazové žlázy, které se mohou stát hyperaktivními a vést tak k mastné kůži a výskytu akné. Modré světlo dokáže zacílit na tyto žlázy a redukovat jejich nežádoucí aktivitu. Pod kůží ničí bakterie, což může pomoci při léčbě závažných typů akné, včetně cyst a uzlíků. Preventivní použití zabraňuje vzniku zánětu nového.

Modré světlo často eliminuje stav zjizvení pleti po akné. Podle některých studií může modrá LED terapie dokonce zlepšit hojení popálenin třetího stupně

Bezpečnostní fakta

  • Na rozdíl od jiných typů světelné terapie LED diody neobsahují ultrafialové paprsky.
  • Jsou bezpečné pro běžné používání, terapie LED světlem nezpůsobuje popáleniny.
  • Modré i červené světlo je možné používat bez problémů denně.
  • Je bezpečné pro všechny typy pleti.
  • Důležité je vybrat certifikovaný přístroj, u kterého jsou zaručeny správné vlnové frekvence světelné terapie.

Na trhu všechna bezpečnostní opatření splňuje přístroj značky Reclar, který byl navržen i vyroben v Jižní Koreji a je plně certifikovaný. Kromě světelné terapie nabízí také unikátní propojení s galvanizací a ultrazvukovým peelingem. Můžete tak získat kompletní péči o svou pleť.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné