Nejžhavější barva vlasů sezóny? Jednoznačně do zrz!

Přehlídková mola i sociální sítě celebrit zachvátila záře zapadajícího slunce. Tedy alespoň co se nového vlasového trendu týče. Na Pařížském týdnu módy předvedla Kendall Jenner měděné rozpuštěné kadeře a pozadu nezůstaly ani hvězdy Euforie, Sydney Sweeney a Barbie Ferreira, které obě zvolily tento sexy odstín pro oživení svého vzhledu. Přidejte se k hnutí „sunset red“ i vy. Bude to zábava!
Kristýna Schafferová 11. října 2022

Imax Tree

Ještě předtím, než si tento trend zamilovaly celebrity všeho druhu, stal se virálním na TikToku. Pod #copperhair najdete více jak 88,6 milionů příspěvků, pod #copperhaircolor něco kolem 4 milionů… Zdá se, že je načase, aby vás pohled na ohnivou barvu těšil i při pohledu do zrcadla, nejen do telefonů. Kde se ale všeobecné opojení tímto neokoukaným lookem vzalo? Pravděpodobně za to může sled událostí, kterým jsme museli v poslední době všichni čelit. Stres, vypětí, spousta změn a nutnost se přizpůsobit v nás probouzí touhu vyzkoušet něco nového. A odvážného.

Trochu mědi do každého účesu

Vždycky jste se chtěli stát alespoň na pár měsíců zrzkou, ale netroufli jste si? Pak právě teď přišla vaše chvíle. Teplé měděné tóny sluší téměř všem. Navíc existuje celá řada odstínů, z nichž si vyberete ten pravý právě pro vás. Výhodou copper akcentů také je, že přitahují pozornost, zároveň ale spadají do přirozené barevné palety. Pokud začínáte přemýšlet, že se poohlédnete po vhodné barvě na vlasy, přečtěte si nejdřív naše praktické tipy.

Než se rozhodnete pro měděný odstín, zvažte….

To, že je barva „copper“ nadmíru slušivá ještě neznamená, že bychom všichni měli okamžitě změnit účes. Nový odstín vlasů, který je radikální a přišel náhle, může být nezvyk. Postupujte proto pomalu, abyste měli šanci si své své nové já „osahat“ a zvyknout si na něj. Na začátku můžete vyzkoušet barvu na vlasy bez trvalého efektu, která se po pár dnech snadno vymyje. Nebojte se experimentovat, hledejte a zkoušejte, dokud nenajdete tu správnou variantu, která vám bude slušet a ze které budete mít radost.

Ok, jste rozhodnuti pro změnu. Než ale bezhlavě vtrhnete mezi regály s barvami na vlasy v nejbližší drogérii, zamyslete se, zda jste to neuspěchali. Pokud teprve hledáte, který akcent vám bude slušet, vaše kroky by jako první měly zamířit ke kadeřníkovi. Ten vám pomůže vybrat ten správný odstín s ohledem na váš tón pleti a barvu očí. Profesionál také vezme v potaz vaše přání, tedy zda chcete docílit přirozeného vzhledu, nebo toužíte po něčem extravagantním. Než se k němu vydáte, je fajn mít s sebou pár referenčních fotografií, aby viděl, co se vám líbí. Při jejich výběru se jako vzor snažte najít někoho, kdo je vám vzhledem co nejvíc podobný. 

A jaká bude údržba?

Zatímco změna barvy vlasů proběhne relativně rychle, údržba je o něco složitější. Teplé tóny blednou rychleji, než ty studené, proto se nevyhnete ochranným hair produktům, které zabraňují vymývání barvy a jejímu narušení slunečními paprsky. To znamená, že svou koupelnu pravděpodobně vybavíte novými šampony, kondicionéry a vlasovými spreji pro barvené vlasy, které budete potřebovat především v létě před koupáním v moři a bazénu.

Aby byla vaše nová barva co nejdéle zářivá, snižte během mytí hlavy teplotu vody. Příliš horká sprcha a pára totiž způsobují její blednutí. Snažte se také o své kadeře pečovat, protože jejich kondice velmi ovlivňuje, jak dlouho na nich nový odstín vydrží.

A co dělat, když začne barva viditelně blednout? V takovém případě si buď domluvte návštěvu kadeřníka, nebo to nechte tak, jak to je. Postupné vytrácení měděného tónu z vašich vlasů dokáže vykouzlit překvapivě hezké efekty.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné