If you dare, do your nail care!

Jak pečovat o nehty? Máme pár osvědčených tipů...
Text: Nina Švihrová a Kristýna Schafferová 3. července 2023

Foto: Getty Images

Každou sezónu přicházejí nové trendy, kterým je těžké nepodlehnout. A stejně jako v módě to platí i v kosmetice a manikúře. Na co však mnoho z nás zapomíná je to, že o nehty je třeba pečovat stejně jako o pleť. Ne nadarmo se říká, že podle rukou člověka umíte odhadnout jeho věk. 

Pokud jste ještě neslyšeli o #MNBB rychle to napravíme. Nový trend s názvem "My Nails But Better" nenápadně ale jistě válcuje Instagram celebrit, které momentálně upřednostňují minimalistickou manikúru, co má jen jemně podtrhnout jejich styl. Co je ale základem pro dokonalé MNBB? No přece zdravé nehty! A my vám ukážeme jak na to.

Pečujte o kůžičku

Nehtová kůžička plní sama o sobě důležitou funkci, chrání totiž nehet před choroboplodnými zárodky, občas je ale dobré ji zastřihnout nebo jinak odstranit, aby manikúra nepůsobila zanedbaně. K tomu se skvěle hodí jemný gel, který nehty zároveň vyživí a podpoří jejich růst (super má značka Dermacol, který navíc voní po růžích). 

Pokud vás často trápí záděry, pořiďte si praktické pero s probiotiky (nabízí např. Londontown), které je plné výživných látek. Skvěle chladí a hydratuje suchou, podrážděnou kůžičku a právě ony záděrky.

Posilte nehty

Ne každý dostal do vínku zdravé a silné nehty, proto bůh stvořil posilující laky: Obsahují vitamíny nebo třeba biotin, který podporuje jejich zdraví a lesk. Navíc si můžete vybrat, v jakém odstínu si ho pořídíte: zda zariskujete s barvou, nebo vsadíte na clean aesthetic (která je momentálně velmi trendy). 

Pořiďte si kvalitní krém

Krém na ruce je základ, který by měl mít své stálé místo v každé kosmetické taštičce (zkuste třeba Třešňový krém na ruce od značky Kneipp nebo Citrusový krém na ruce a nehty od Weledy). Hodit se vám budet také výživná maska na ruce, kterou můžete mít klidně přes noc a péči o nehty v praktických malých dózičkách. Můžete je tak mít neustále u sebe a hýčkat své ruce kdykoliv, kdy to potřebují.  

A co dál....?

Pokud už máte nail care zvládnutou, můžete se zaměřit na samotnou manikúru. Pro ty, kterým přece jen chybí slight shimmer máme řešení v podání třpytivých laků, které vaše nehty promění v galaktickou oblohu posetou cukrovým leskem:

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné