Cože? Vy jste ještě nezažili dry brushing?
Foto: Getty Images
Foto: Getty Images
Když se střídají roční období, svoji tělovou skincare příliš neměním, funguje celoročně. Sotva ale venku začne přituhovat a doma hřát topení, vytáhnu z hlubin své třídílné (!) beauty skříně kartáč na tělo. Říkám mu… Kanec. Nemá protivně tuhé umělé štětiny, které drásají kůži tak, že po masáži vypadáte, jako byste prolezli ostružiním. Pravé kančí štětinky jsou na omak sice tvrdší, ale příjemné. A kartáčování nasucho? Nejlepší cesta, jak nezažít zimní tvarohovitou verzi sebe sama. #hrosikuze
Masáž kartáčem pomůže zbavit kůži odumřelých buněk (a než se zeptáte, ano, ještě trochu líp než peeling). Kdo by se do dobrodružství s kartáčem radši neměl pouštět? Citlivky s jemnou pokožkou, ekzémem nebo silnější formou akné. Majitelé normální kůže naopak mohou po kartáčování očekávat jemně hedvábnou a prokrvenou pleť. Výhoda? Efekt uvidíte hned. Na internetu se dočtete, že šuchání nasucho také pomůže rozproudit lymfu (názory dermatologů se různí, půlka z nich souhlasí) a vyzmizíkuje celulitidu (dle dermatologů se jedná o čistý hoax, sorry).
Kartáčuji těsně před tím, než vlezu do vany. Nejdůležitější věc? Nedřít kůži krouživými pohyby, ale jet po těle táhle, dlouze a pěkně jen v jednom směru. Začínám dole u nohou a postupuji směrem nahoru, na zadek, břicho, paže… Vynechávám místa s jemnější kůží: vnitřní stehna a podpaží. Nikdy se nekartáčuji v den, kdy se holím (zbytečné au + rudokožec). Když vidím, že se na Kanci nakumulovalo dostatek šupinek kůže (cute, já vím), končím a jdu se umýt. Opláchnu se olejovým Atodermem od Biodermy, a když vylezu ze sprchy, promažu celé tělo hydratačním mlékem. Your turn, baby!