The Super Models: Seriál, na který jsme všichni čekali

Dámy a pánové, vracíme se do zlatých 90's. Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista a Christy Turlington se znovu setkají v připravovaném dokumentárním seriálu.
Text: Jan Houška 14. července 2023

Foto: Getty Images

Pokud jste někdy náhodou snili o tom, že se budete moc vrátit v čase do 90. let a prožít znovu největší dny slávy supermodelek, připravte se na to, že se vám tento sen brzy splní, alespoň částečně. Čtyřdílný dokumentární seriál The Super Models na Apple TV+ se totiž zaměří na dynamické kvarteto, které způsobilo revoluci v modelingu - Naomi Campbell, Cindy Crawford, Lindu Evangelistu a Christy Turlington. 

Dámy (a pánové), blíží se pořádná dávka nostalgie, protože dokumentární seriál nás vezme na cestu zpět do New Yorku 80. let a osvětlí vzestup těchto žen a jejich kolektivní rozvrat módního světa. 

A čím je seriál tak výjimečný? Tyto žijící legendy nevypráví pouze svůj příběh před kamerou, ale jsou výkonnými producenty, kteří nám poskytují zasvěcený pohled na jejich slavnou kariéru. Podle společnosti Apple seriál poskytne "bezprecedentní přístup" k těmto královnám přehlídkových mol, odhalí jejich cestu v zákulisí a pouto, které "samo o sobě změnilo mocenskou dynamiku celého odvětví". Režie dokumentu se ujali držitelé Oscara Roger Ross Williams a Larissa Bills.

The Super Models nemá být jen seriál o procházkách po přehlídkovém mole, ale svědectvím o vlivu těchto žen, který přesahuje rámec módy. Ačkoliv se žádná z nich už modelingu nevěnuje, tak stále dominují kulturnímu dění prostřednictvím aktivismu, filantropie a podnikatelských schopností. (Kromě Naomi, která se na mole občas ještě objeví).

Seriál bude mít celosvětovou premiéru 20. září 2023 a slibuje něco, na co jsme tu několik let čekali. Takže je čas si začít připravovat své nejlepší looky inspirované devadesátkami. Koneckonců, jak kdysi řekla Cindy Crawford: "Ani já když se probudím, tak nevypadám jako Cindy Crawford."

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné