Čistá pleť bez vysoušení

Je to jako mantra, kterou byste našla v každé kosmetické příručce: cesta ke krásné a zářivé pleti začíná u pravidelného čištění. Je to základ, který bychom všichni měli mít osvojený stejně jako násobilku. Dvakrát čištění pleti – ráno a večer – rovná se čistá a zdravá pleť.
komerční článek 21. dubna 2023

Archiv Cosmo Beauty Awards

Ale pozor! Je potřeba si projít naši beauty rutinu, zda v ní děláme vše správně. Nešetrné zacházení s naší pletí může mít své následky v podobě různých nedokonalostí, jako jsou ucpané póry, pupínky, ale i nedostatek hydratace a předčasné stárnutí. Základem je pak výběr kvalitních přípravků, které nepoškodí přirozenou bariéru kůže, ale naopak ji budou chránit a podporovat. Astrid Hyaluron Micelární vodaČisticí pleťový gel účinně odstraní make-up, mastnotu a všechny nečistoty. Díky šetrnému složení zanechává pleť důkladně čistou a hladkou. Oba přípravky navíc obsahují kyselinu hyaluronovou, která zaručí intenzivní hydrataci a pleť po použití nebude nepříjemně vysušená, ale bude svěží, vypnutá a připravená na další péči v podobě séra a krému. Komplex minerálů, proteinů a vitaminů se pak postará o posílení přirozené kožní bariéry, kterou zároveň omlazuje a zamezuje předčasnému stárnutí. Obsažená prebiotika pomáhají udržovat rovnováhu kožní flóry a podporují její zdravý vzhled.

Pleť, která je pravidelně dostatečně čištěná a hydratovaná je jemnější, omlazená a plnější. Pro dokonale čistou pleť je ideální používat jak micelární vodu, tak čisticí gel, tedy provést tzv. double cleansing. Mějte ale na paměti, že micelární voda neslouží jako tonikum, ale pouze k čištění pleti a musí se po nanesení opláchnout, aby se smyly všechny nečistoty.  

A jak jsme zmínili v úvodu, ideální je čistit pokožku obličeje dvakrát denně, ideálně ráno a večer. Při ranním rituálu se totiž zbavíme nečistot, které se vyplavily během spánku, kdy pokožka regeneruje a pracuje. Může to být ale i například pot. Večer je pak potřeba pleť důkladně odlíčit od veškerého make-upu, ale rovněž od dalších vlivů, jako je prach a smog. Tedy pleť čistíme i v případě, že jsme měli No Makeup Day.  

Pleť nejdříve zbavíme všech nečistot pomocí micelární vody. Že je pleť dokonale odlíčená, poznáme pomocí snadného indikátoru – tamponky, kterými pleť čistíme, jsou čisté a nenesou žádné známky nečistot. Poté aplikujeme čisticí gel, který stačí napěnit, jemně vmasírovat na obličej a spláchnout. Celý čisticí rituál vám zabere jen několik minut a při pravidelném aplikování vás bude vaše pleť milovat a odmění vás zářivým a zdravým vzhledem.

Více na www.astrid.cz

Hlasujte pro svůj oblíbený produkt ZDE!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné