Uhádnete, kterým částem těla kokosový olej opravdu prospěje?

Pamatujete na dobu (a není to tak dávno), co byl kokosový olej vychvalován do nebes? „Vetřete ho do vlasů, vmasírujte do pokožky i celého obličeje. A než se vsákne, udělejte si na něm palačinky!“ hlásaly titulky v časopisech. Čas ale ukázal, že je to s tímto přírodním zázrakem trochu jinak. Tak se hezky usaďte a zkuste hádat: true or false?
Kristýna Schafferová 8. října 2022

Unsplash (Dang Cong)

TRUE: Zjemňuje pokožku těla

Kokosový olej má velmi výživné složení – obsahuje proteiny, mastné kyseliny, zinek a vitamíny K a E. Kromě jiného. Na pokožku má tak blahodárný vliv. Hydratuje ji, zjemňuje, a protože má antibakteriální i protizánětlivé účinky, hodí se k ošetření ekzematické i velmi suché kůže. Naneste ho ihned po osprchování, díky vodě se totiž bez problémů vstřebá.

FALSE: Je vhodný pro každou pleť

Rostlinné oleje pleť doslova zbožňuje. Hojí akné, zjemňují a vyživují pokožku, a dokonce i sjednocují její tón. Musíte ale vybrat ten správný. Co se týče toho kokosového, jeho nevýhodou je vysoká komedogenita, což znamená, že ucpává póry, a proto není vhodný pro problematickou pleť. Pokud vás trápí pupínky nebo mastná pokožka, raději ho vyměňte za jiný druh tekutého zlata – třeba za konopný nebo arganový olej, jejichž komedogenita se rovná čisté nule.

TRUE: Vlasy jsou díky němu krásně lesklé

Kyselina laurová, kyselina kaprinová a vitamín E, látky, které se nachází v kokosovém oleji, podporují pevnost vlasů a zvyšují jejich lesk. Pokud ho vetřete do vlhkých kadeří, nemůžete jim uškodit. Aplikujte ho však jen do konečků, maximálně poloviny délek, aby se vaše hříva nezačala zbytečně mastit.

TRUE: Palačinky na kokosovém oleji? Dokonalost!

Tak s tímto tvrzením snad nemůže nikdo nesouhlasit :-)

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné