5 snadných kroků, které vylepší vaši skincare rutinu. P.S.: přírodní cestou!

Poctivě pečujete o svou pleť, ale cítíte, že by výsledky mohly být ještě lepší? Možná děláte jednu z těchto drobných chyb...
komerční článek 1. června 2023

Foto: Weleda

O pleť se staráte dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, přesto ji trápí pupínky, suchá místa, ztráta jasu nebo zbytečně hluboké vrásky? Zkuste se na svou skincare rutinu podívat trochu s odstupem, jestli v ní neděláte chyby, které by vás dřív možná ani nenapadlo za chyby považovat. Dobrou zprávou je, že je můžete snadno napravit a navíc přírodní cestou. Pojďme se podívat, o čem že je to vlastně řeč...

1. O pleť se staráte až moc

Několikrát denně ji čistíte a používáte mnoho různých produktů, které na pokožku nanášíte intuitivně tak, jak vám to zrovna přijde správné. A možná právě to je ten problém. Pleť sice potřebuje pravidelné čištění, hydrataci a výživu, nic se ale nemá přehánět. Příliš mnoho produktů může pokožku zatížit, časté a drsné čištění zase oslabit nebo poškodit kožní bariéru. 

Řešení? Pleť čistěte maximálně 2x denně, vyhněte se pleťovému peelingu, dokud se pokožka nezklidní a nezotaví a zaměřte se především na hydrataci. Vláhu můžete pleti dodat přírodní cestou, a to díky univerzálnímu krému Skin Food od Weledy.

COSMO TIP: Pokud je na vás klasická varianta příliš těžká, zkuste lehčí verzi Skin Food Light

2. Nepoužíváte noční krém

Jeden krém na všechno už dávno nestačí. Noční péče totiž obsahuje takové látky, které dokážou podpořit přirozené regenerační procesy pleti. Noční krém Skin Food Nourishing Night Cream se rychle vstřebává a prokazatelně zvyšuje hladinu hydratace až o 81 %! Kromě 5 klíčových Skin Food ingrediencí (violka, heřmánek, měsíček, rozmarýn a slunečnicový olej) obsahuje navíc olej sacha inchi, který intenzivně vyživuje pleť a podporuje regeneraci kožních buněk. 

3. Používáte nevhodný hydratační krém

Pokud už hydratační krém používáte, ale pleť stejně trápí vysušení či podráždění, stojí za to se poohlédnout po jiném s lepší konzistencí a aktivními látkami. Mastné pleti vyhovují lehčí krémy, které neucpávají póry, suchou potěší hutnější výživné varianty a smíšenou zase ty, které hydratují a regulují tvorbu kožního mazu zároveň.

Pokud chcete mít jistotu, vsaďte na přírodní denní krém Skin Food Nourishing, jenž obsahuje výtažky z violky, organického měsíčku, heřmánku a olivových listů. Pleť hloubkově vyživí a hydratuje, a protože se rychle vstřebává, je ideální také jako báze pod make-up. 

4. Pleť odličujete, ale nečistíte ji

Mezi odlíčením a čištěním pleti existuje velký rozdíl a jedno bez druhého nedává smysl. Pomocí vatového tamponku a odličovacího mléka sice z tváře stáhnete make-up a všechno líčení, jeho stopy ale na pokožce zůstávají a způsobují ucpávaní pórů a mdlý vzhled. Pleť je potřeba ještě důkladně vyčistit speciálním cleanserem. 

Vhodným pomocníkem je čisticí balzám Skin Food Nourishing Cleansing Balm, který se při kontaktu s vodou změní v mléčnou emulzi. Pokožku nejen vyčistí, ale také hydratuje a vyživí, takže bude hebká, vláčná a zářivá.

COSMO TIP: Čisticí balzám Skin Food Nourishing Cleansing Balm můžete jednou za čas použít také jako pleťovou masku. 

5. Oplachujete obličej vodou z kohoutku

Opláchnutí obličeje vodou z kohoutku nebo pod sprchou je super způsob, jak po ránu probrat mysl. Jenže taková voda z kohoutku bývá chlorovaná nebo tvrdá, což může být příčinou citlivé nebo suché pleti. Chcete-li pleť po ránu osvěžit, vsaďte raději na pleťovou mlhu nebo třeba micelární vodu.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné