4 věci, které vaše vlasy po létě vážně potřebují!

Jestli se někdo umí odvděčit za super péči, pak vlasy!
Text: Kristýna Schafferová 8. září 2023

Foto: Getty Images

Léto končí, čas sečíst beauty škody. A začneme hned u hlavy - sluneční paprsky, chlór, sůl, vítr a klimatizace totiž zamávali nejen s pletí, ale i s vlasy, které mohou být po prázdninách vysušené, lámavé, matné a jako bez života. Máte pocit, že jsme teď přesně popsali vaši hřívu? Pak čtěte dál... Poradíme, jak z utrpných pramínků vykřesat opět #shinyhair.

1. Vyčistěte je do hloubky

Protože jsou vaše prameny zatížené, potřebují jeden zásadní krok, aby se restartovaly - clarifying šampon, který pronikne do hlubších vrstev vlasu a vyčistí ho opravdu pořádně. To znamená, že neopláchne jen nečistoty z povrchu, ale poradí si i s nánosy silikonů a dalších látek, které se vás drží přibyté. Clarifying šampon však zároveň vlasy vysuší, proto si po jeho použití naordinujte pořádnou hydratační kúru, nebo alespoň nezapomeňte použít hydratační kondicionér a masku. Btw - clarifying šampon používejte maximálně jednou týdně. 

2. Dodejte jim hydrataci

To, po čem vaše vlasy teď zrovna nejvíc touží je pořádná dávka vláhy. Voda tvoří klidně až 30 % hmotnosti vlasu, bez ní jsou křehké, tíhnou k lámání a třepení, a chybí jim lesk. Hydratační šampon a kondicionér jsou samozřejmě základ, do své rutiny ale můžete zařadit i hydratační treatmenty, masky, kúry a séra. 

3. Buďte k nim šetrní

Snažte se své vlasy zbytečně nezatěžovat a pozor si dávejte především na mechanické poškození. Noste kvalitní gumičky, které pramínky ochrání před polámáním, před tepelným stylingem je nezapomeňte ošetřit ochrannými séry a používejte takové nástroje, které jsou vybaveny chytrými funkcemi regulujícími teplotu vzduchu. Například král všech fénů Dyson, kterého milují nejen kudrnovlásky, má zabudovanou inteligentní regulaci teploty - až 40x za sekundu měří teplotu proudu vzduchu a chrání tak kadeře před poškozením extrémním teplem. Kdo chce péči o svou hřívu povýšit na nejvyšší úroveň, tomu nesmí chybět saténová maska na spaní nebo saténový povlak na polštář, které zabraňují zacuchání, lámavosti vlasů a jejich dehydrataci. 

4. Pečujte o pokožku

Všichni se pořád točíme jen kolem vlasů, a přitom zapomínáme na to úplně nejdůležitější. Že totiž to, jak vypadají, velmi ovlivuje to, odkud rostou. Věnujte proto letos na podzim větší pozornost pokožce hlavy, která si všechnu lásku a starostlivost zaslouží. Dopřát jí můžete vlasové scruby, které očistí pokožku od odumřelých kožních buněk, čímž se podpoří okysličování kůže. Čas od času je fajn sáhnout i po speciálních sérech, a pokud se rádi rozmazlujete, hodit se vám bude i antistresové drbátko s kuličkami na koncích. Slast!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné