Dubnový horoskop od 2.4. do 15.4. pro všechna znamení

Co vás čeká a nemine příští dva týdny? Hvězdy už vědí...
Text: Kristýna Schafferová 2. dubna 2023

Foto: Archiv HMI

Minulý měsíc se děly věci, v dubnu tomu ale nebude jinak. V prvních 14 dnech nás čeká Merkur vstupující do Býka (3.dubna), což na jedné straně usnadní komunikaci, na straně druhé se ale může stát, že vlivem pomalejšího, ovšem vytrvalého Býka budou lidé na vaše dotazy reagovat trochu déle. 5. dubna se pak Saturn dostane do znamení Ryb, díky čemuž budeme disciplinovanější: jestli máte úkolů nad hlavu, tohle bude vaše chvíle! Ve stejný den navíc nastane úplněk ve Vahách, a naše pozornost se stočí ke vztahům.  

Když už jsme u lásky, 7. dubna se setkají dvě nejromantičtější planety na obloze: Venuše v Býku s Neptunem v Rybách. Ideální chvíle vyrazit na rande, naplánovat si večer ve dvou, být tvůrčí a odvážní! 10. dubna se pak Venuše přesune do znamení Blíženců, což značí větší přemýšlivost. Někdo na pub quiz nebo speed dating?  

14. dubna vás pak čeká střet s realitou (tak teda díky, Saturne). Pomalu se přestanete nořit do minulosti, budete se muset rozhodnout, zda to, co prožíváte, je udržitelné nebo ne. Ale nebojte, všechny pocity osamělosti brzy odplují do věčného vesmíru.

~ Beran (21. 3. - 20. 4.) ~

Zpomalte, Berani! Hezky v klidu si promyslete svou finanční situaci, i jak jste na tom s prací. Pokud jste si chtěli říct o povýšení nebo navýšení platu, 3. dubna je pro to ideální den. A to díky Merkuru, přizpůsobivé planetě, která bude stát na vaší straně. (Btw pokud to jde, udělejte si alespoň malý finanční polštář.)

Ke změnám ve vašem osobním životě dojde během úplňku 6. dubna – buď potkáte někoho nového, nebo uzavřete něco, co už nestojí za pozornost. Možná budete rozpolcení, čí potřeby naplnit dřív (zda své, nebo toho druhého). Kolem 10. a 11. dubna se budete cítit šťastní, naplnění a středem pozornosti. Tak si to užijte!

~ Býk (21. 4. - 21. 5.) ~

Sezóna Berana vás popostrkuje vpřed, abyste dohnali všechny resty. Energii, kterou jste minulý měsíc ušetřili, teď využijete na 100 %. Věnujte se sami sobě, svým cílům a tomu, čím se chcete stát. 3. dubna přijde vzrušující novinka a navíc vás Merkur donutí víc přemýšlet o svých přáních a touhách.  

Úplněk ve Vahách 6. dubna přinese svěží vítr do vašich každodenních návyků, což vás donutí stav věcí přehodnotit a víc odpočívat. Krom toho: konečně dokončíte velké věci, na kterých už dlouho pracujete. Také se kolem vás začnou houfovat inspirativní lidé, kteří věří vašim snům. Někdo z vašich blízkých vám podá pomocnou ruku, a je možné, že prožijete romantickou chvilku s někým, kdo není vaším partnerem (aha!). 10. dubna rovinu lásky vystřídají finance: Nebojte se říct, na kolik si sami sebe ceníte.

Kolem 14. dubna se vesmírná energie opět změní. Pro vás to znamená zamyšlení nad přátelskými vztahy a osobním rozvojem. Kdo stojí za váš čas a energii? Ve vzduchu visí odmítnutí, ale to rychle pomine.

~ Blíženci (22. 5. - 21. 6.) ~

Mars na konci března konečně opustil vaše znamení, a vy máte konečně svou energii, dynamiku a elán zpět! Na začátku měsíce se stýkejte s lidmi, navazujte kontakty a zkoušejte nové věci. Kolem 3. dubna na sebe budete maximálně napojeni a pocítíte touhu se o sebe víc starat (P.S.: bez výčitek!).

Úplněk ve Vahách 6. dubna může přinést drama, tak pozor na to – v opačném případě si oddychněte a riskujte dál. Žijte přítomností! Dosáhnete také zlomového bodu v milostném nebo tvůrčím projektu, navíc je pravděpodobný průlom ve vaší kariéře. 10. dubna bude váš den, přijdou totiž pozitivní vibrace, a to díky Venuši, která vstupuje do vašeho znamení! Nebojte se snít ve velkém. Nezadaným projeví náklonost někdo nečekaný.  

V polovině měsíce vesmír trošku zvážní. Možná budete řešit trable v práci, které vám přijdou větší, než ve skutečnosti budou. Důvěřujte správnému načasování – pokud přijde odmítnutí nebo neúspěch, má to svůj důvod, stačí vydržet, až se bouřka přežene.

~ Rak (22. 6. - 22. 7.) ~

Synonymum vaší první půlky měsíce, milí Raci? Ambice! Dočkáte se uznání za odvedenou práci, jakmile ale 3. dubna přijde období Býka, můžete popustit uzdu disciplíně a pustit do svého života zase trochu zábavy. Užívejte si všech společenských aktivit a nezůstávejte doma – venku na vás možná čeká někdo vlivný, kdo by vám mohl změnit život.  

6. dubna nastane zlom ve vašem soukromém i profesním životě. Doma možná nastanou určité změny – buď se stěhujete, zakládáte rodinu nebo se dozvíte něco nového o některém členovi rodiny. V práci buď povýšíte, nebo nějak jinak změníte svůj stávající stav. Romantická atmosféra nastane kolem 7. dubna.  

O pár dní později vám vesmír sešle štěstí a úspěch. Konečně vás ostatní docení. Pokud jste si ale ve svém nabitém programu na sebe nenašli čas, přepracovanost vás v půlce měsíce dožene.

~ Lev (23. 7. - 22. 8.) ~

Připravte se na dávku vzrušení, Lvi! Období Berana vám připomíná, že risk bývá často zisk. Budete se cítit optimisticky, zvídavě a motivovaně vystrčit hlavu z ulity a cestovat. Na začátku měsíce očekávejte novinku týkající se práce nebo rodiny, a možná přijde i zajímavá kariérní nabídka.  

Úplněk ve Vahách bude přát učení se novému. Hvězdy dávají prostor vašemu já, které si zaslouží znát i ostatní – nepřemýšleli jste, že natočíte podcast nebo napíšete knížku? Kolem 7. dubna pocítíte příval harmonie a podpory, ve vzduchu ale visí také kreativita a romantika. Nezadaní Lvi mohou potkat potenciální spřízněné duše skrze přátele nebo seznamovací aplikace.  

Polovina měsíce bude přát vzrušujícím a slibným rozhovorům. Že by přišla nabídka, která nejde odmítnout? Vzduch kolem vás bude vibrovat inspirativní energií, kolem 14. dubna ale přijde menší ochlazení: někdo vás požádá o laskavost, což vám nebude zrovna příjemné. Nebojte se říct ne.

~ Panna (23. 8. - 22. 9.) ~

Maličko jste ustrnuli v minulosti, že Panny? Hvězdy se to ale pokusí na začátku měsíce změnit a vybídnou vás, abyste nechali dávné doby za sebou a zaměřili se na přítomnost. Zkuste věnovat čas učení se nové dovednosti, najděte si zajímavého koníčka, nebo se vypravte do knihovny za dalšími vědomostmi.  

Během úplňku se na přetřes dostanou vaše finance, nastane tzv. bod zlomu – buď začnete splácet dluh, nebo naopak začnete pozorovat růst svého bohatství (fandíme, ať je to to druhé). V této době se mohou také objevit nové kariérní příležitosti: Důležití lidé ve společnosti, kde pracujete, si už šuškají o vašich schopnostech. Pokud jste nezaměstnaní, dobré zprávy přijdou v jiné podobě.    

V půlce měsíce u vás dojde k emocionálnímu průlomu, a vy budete připraveni přijmout podporu druhých. Může se vám zdát, že důležití lidé ve vašem životě vám nerozumí. Možná uslyšíte ne, i když budete doufat v ano. Lidé budou nevrlí, snažte se nebrat si to osobně. Tahle špatná energie rychle pomine.

~ Váhy (23. 9. - 23. 10.) ~

Láska, to je to, oč tu bude příští dva týdny běžet, drahé Váhy. Toužíte po závazcích, pevných spojeních, emoční stabilitě a větší intimitě. Kolem 3. dubna začnete víc přemýšlet a nořit se do hlubokých rozhovorů. Přijdou také novinky týkající se financí nebo investic. Cítit se budete zranitelnější, a chvilku potrvá, než přijdete na to, proč.   

Úplněk 6. dubna k vám přitáhne veškerou pozornost. Dojde ke zlomovému okamžiku, který se vás silně dotkne. Možná dojde k otevření starých ran. Pamatujte ale, že bolest vede k růstu. Je čas zaměřit se na sebe sama a vlastní potřeby. Nebojte se prosadit svou. Pokud potřebujete pomocnou ruku, řekněte si o ni (napřáhne se jich k vám hned několik).  

10. dubna se díky Venuši, která vstupuje do Blíženců, vaše nálada zlepší. Přijdou vzrušující zprávy nebo se rozvinou nové spolupráce. Sněte ve velkém a podělte se o své touhy s ostatními. Ke slovu se opět dostane také láska. Čeká vás výlet s drahou polovičkou, nebo na cestách potkáte někoho, kdo by se jí mohl stát. 11. dubna se na obloze setká Slunce a Jupiter, oba v Beranu, což je vzácná chvíle: Neslyšíte náhodou svatební zvony?

~ Štír (24. 10. - 22. 11.) ~

Poslední dobou jste přímo zavaleni prací, což se začne začátkem měsíce vyplácet. Kolem 3. dubna přijdou dobré zprávy, ať už v podobě nové smlouvy nebo pozitivních rozhovorů s partnery, nadřízenými či spolupracovníky. Pozor na závistivce, pár jich ve své blízkosti máte.  

Úplněk ve Vahách, který nastane 6. dubna, vás vyzve, abyste se věnovali více sami sobě a začali také trochu odpočívat. Věnujte se duchovním praktikám, berte v potaz symboly a znamení, které se kolem vás začnou objevovat – vesmír vám tím chce něco říct. Možná se začnete cítit smutní a osamělí, dobrou zprávou ale je, že budou ostatní laskaví a soucitní.  

Zlom nastane v půlce měsíce, kdy něco ukončíte: může to být pracovní projekt, nebo dlouho probíhající spor. Oslavte všechna vítězství, ať už jsou malá nebo velká. Do cesty k jejich naplnění jste přeci jen investovali spoustu času a energie. Podpora přijde v momentě, kdy to nejméně čekáte.

~ Střelec (23. 11. - 21. 12.) ~

Na začátku měsíce si užijete spoustu zábavy – nemohl by takhle vypadat celý rok? Budete vesele nalazeni, připraveni pustit se do práce a užívat si každý okamžik. Je možné, že kolem 3. dubna obdržíte špatnou zprávu, a to kvůli Merkuru, který vstoupí do Býka. To také může přinést drobné hádky a neshody, budete se cítit přetažení a zahlcení.  

Úplněk 6. dubna pak rozzáří nejen noční oblohu, ale i vaši náladu. S partnerem se budete cítit opět jednotní, hádky se ukončí a rozvinou se nová přátelství. Pak nastane mírný chaos, což se ale do poloviny měsíce usměrní a vy pocítíte zase řád. Co se lásky týče, čekají vás diskuze o budoucnosti.  

Slunce a Jupiter, kteří oba vstoupí do znamení Berana 11. dubna, přinesou štěstí, hojnost a požehnání. Pokud doufáte, že na svět přivedete něco nového – ať už bytost nebo tvůrčí projekt – pravděpodobně se vám to brzy podaří. 

~ Kozoroh (22. 12. - 20. 1.) ~

Sdílejte společný čas s rodinou, nebo si užívejte chvíle o samotě, jakmile totiž 3. dubna vstoupí Merkur do znamení Býka, pocítíte příval energie a touho po větší zábavě. Ať už je ale vaše nálada jakákoliv, dělejte vždycky to, co vás v tu chvíli nejvíc baví.  

6. dubna nastane úplněk a jako reflektor zaměří vesmírné síly na váš profesní život. V kariéře dosáhnete zlomového okamžiku, což může značit dokončení velkého projektu nebo dosáhnutí očekávaného milníku. Možná i povýšení! V této době možná dojde ke změnám také ve vašem soukromí. Naslouchejte své intuici.  

Kolem 10. dubna budete produktivní a co se lásky týká, začnete si své drahé polovičky vážit i pro drobnosti – třeba za oblíbenou čokoládu, nebo nádobí vyndané z myčky. V půlce měsíce pak přijdou vzrušující zprávy týkající se vašeho každodenního života. Že by stěhování? Početí dítěte? Nebo snad adoptování chlupatého miláčka?

~ Vodnář (21. 1. - 20. 2.) ~

Začátek měsíce bude živnou půdou pro váš společenský život. Diář vám bude praskat ve švech, čeká vás spousta zážitků a nových podnětů. V celém tom humbuku si ale přeci jen najdete čas, abyste se zamysleli nad tím, kam vaše cesta směřuje.  

6. dubna se probudí vaše touha cestovat a vzdělávat se. Určité situace začnete vidět v novém světle. Ke slovu se ale dostane také láska, budete zažívat citelnou podporu a uzemnění. Prostoupí vámi vlna klidu a dojde k několika harmonickým spojením s blízkými osobami.  

Kolem 10. dubna se naplno projeví váš vnitřní romantik! Pocítíte také vděčnost za toho, koho ve svém životě máte. Nebojte se riskovat a zkoušet nové věci, podpoříte tím svou tvůrčí kreativitu. V polovině měsíce na vás padne pocit, že vám byl vzat vítr z plachet. Přestože se budete chtít hlavně bavit, nedokážete se vzdát zodpovědnosti. A tak se vracíme zase na začátek: jak najít rovnováhu mezi užíváním si a prací?

~ Ryby (21. 2. - 20. 3.) ~

Období, kdy jste se soustředili na pocit bezpečí a rozmnožování financí konečně vystřídá trocha zábavy. Vyrazte do společnosti, a po večer se poohlédněte na internetu po nějakých levnějších letenkách. Kolem 3. dubna budete cítit potřebu vyjádřit to, co máte na srdci.  

6. dubna byste mohli opustit vztah, ve kterém se necítíte dobře, nebo naopak prohloubíte lásku s vaším partnerem nebo jinou osudovou osobou ve vašem životě. Ve vztazích obecně bude proudit silná energie, a vy jako magnet k sobě přitáhnete jen to dobré. Btw - manifestace to ještě podpoří!

V polovině měsíce se zaměřte na zútulnění domova, hrozí ale také možné pnutí v osobních vztazích. Pokud nemáte vytyčené hranice, je čas se na to podívat. Možná budete muset podstoupit nepříjemný rozhovor, kterému se už dlouho vyhýbáte. Bouřka ale nebude trvat dlouho!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné