Sex před zrcadlem jako životní zážitek?

Dopřejte si ten nejlepší výhled!
Text: Rachel Varina a Kristýna Schafferová 22. února 2023

FOTO: TIFFANY ROUBERT (Archiv HMI)

Chcete tomu týpkovi, se kterým občas spíte, vytřít zrak, aby o vás fantazíroval ještě po mnoha letech? Nebo snad máte v plánu hezký večer se svou drahou polovičkou a rádi byste jí udělali radost něčím speciálním? Pak jste tady správně. Protože (spoiler): Cokoliv, co můžete dělat bez zrcadla, je s ním desetkrát žhavější!  

Proč? Kromě prozaických důvodů (jako že konečně můžete předstírat, že bydlíte ve starém bytě Samanthy Jones) „…ovlivňuje sex před zrcadlem centrum odměny v našem těle (tedy tu část mozku, kde se uvolňují chemické látky navozující dobrý pocit) velmi specifickým způsobem,“ vysvětluje sexuoložka Valerie Poppel, Ph.D., a dodává: „Když se pozorujete, jak prožíváte a vyjadřujete rozkoš, začne vaše tělo uvolňovat dopamin, hormon, díky němuž se cítíte ještě líp. Jako byste sledovali porno, ve kterém hrajete hlavní roli.“  

A nejlepší na tom je, že jde o dostupný intimní zážitek. Nemusíte nakupovat žádné příslušenství ani drahé hračky, vždyť zrcadla jsou snad všude! Pozorovat své (a partnerovo) tělo v pohybu a otřásající se touhou je… k nezaplacení! Pokud stále váháte, zda to zkusit, čtěte dál. Připravili jsme pro vás snadný návod, jak si tuto základní životní dovednost rychle osvojíte.

6 KROKŮ, KTERÉ VÁS DOVEDOU K ROZKOŠI

Udělejte si pohodlí (sami se sebou)

Pokud jste nervózní, zkuste to nejdřív sami. Postavte se před zrcadlo, svlékněte se do sexy spodního prádla a kochejte se pohledem na svoje tělo… Pořád se cítíte trochu trapně? Začněte si přeříkávat pozitivní afirmace, od obyčejnějších „jsem krásná“ po ty rituálnější „jsem hodna touhy a rozkoše“.

Vyberte vhodné místo

Jistě, nejvíc se asi nabízí ložnice, nepodceňujte však ani koupelnu, kde za a) je pravděpodobně zrcadlo a za b) se máte čeho držet, třeba umyvadla nebo vany. Jen před akcí nezapomeňte odklidit anti-sexy rekvizity, jako jsou kapky do nosu, tampony a roličky toaleťáku. Vyzkoušet můžete také chodbu, která má oproti jiným místnostem jednu velkou výhodu – dostatek manévrovacího prostoru.

Připravte scénu

Změna osvětlení bude nejsnadnějším způsobem, jak navodit tu správnou atmosféru. Zhasněte proto hlavní světla, která nebývají zrovna lichotivá, a nahraďte je mihotavými plamínky svíček. Cílem není skrýt vaše těla a nahotu, ale eliminovat rušivé vlivy… třeba hromadu prádla, kterou plánujete zítra uklidit (po kolikáté už?).

Najděte svůj hot moment

Vězte, že sex před zrcadlem je mnohem víc než jen penetrací. Doporučujeme vyzkoušet všechno možné, než přijdete na to, co vás nejvíc vzrušuje. Zatančete partnerovi na klíně a dopřejte mu pohled na váš odraz ze všech možných úhlů. Líbejte se, nebo se jen vzájemně pozorujte a přejíždějte si rukama po těle… Fantazii se meze nekladou a nic není zakázané. (Pokud ten druhý neřekne jinak.)

Soustřeďte se na sebe

Pokud vás trápí palčivá otázka „kam se během toho dívat“, pak vyslyšte naši radu: Zaměřte se na místa, která na sobě máte rádi. Mohou to být třeba vaše vlasy, nebo snad způsob, jakým vás za ně tahá? Klíčem k úspěchu je obdivovat sám sebe a to, jak vaše tělo reaguje na vzrušení.

Nebo ještě lépe na svého partnera

Samozřejmě, že jste se při běžném sexu už viděli, teď se vám ale otevírá úplně jiná perspektiva – třeba to, že konečně spatříte jeho zadek během přirážení. A co víc: Náhodná setkávačka pohledem v naleštěném zrcadle? Super sexy!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné