Ponožky při sexu? Jo, mohou totiž pomoci k orgasmu

Jasně, jasně, chápeme. Někomu se může zdát myšlenka nechat si během sexu ponožky na nohou divná, ve skutečnosti to ale může mít strašně moc výhod.
Text: Jan Houška 5. dubna 2023

Foto: Getty Images

Ano, ačkoliv nám může představa ponožek čouhajících z pod peřiny během sexuálních radovánek navodit pocity nevolnosti, s těžkým srdcem milovníka bosích nohou musím konstatovat, že se nosit ponožky do postele zkrátka vyplatí. Důvodů je navíc hned několik.

Pokud se na chvíli odkloníme od slasti, rozkoše a tělesných tekutin, tak mnoho výzkumů naznačuje, že nošení ponožek do postele pomáhá lidem nejen rychleji usnout, ale také déle spát a méněkrát se během noci budit. Určitě teď nevěřícně kroutíte hlavou, nebojte, já také kroutil...

Další věcí je, že při sexu má vaše tělo tendenci zvyšovat teplotu, což může způsobit, že se začnete potit. Nošení ponožek vám pomůže regulovat tělesnou teplotu, díky čemuž se můžete cítit pohodlněji a uvolněněji.

A teď to nejdůležitější. Nošení ponožek při sexu může skutečně zlepšit orgasmus, jak hned několik výzkumů. Studie provedená na univerzitě v Groningenu zjistila, že když si při sexu necháte ponožky, zvýší se pravděpodobnost dosažení orgasmu z 50 procent na 80 procent. Ano, správně, to je zvýšení šance o dosažení orgasmu o 30 procent, a to jen díky nošení ponožek. 

Důvodem je to, že jsou vaše nohy v teple a pohodlí, vaše tělo se může lépe soustředit na potěšení a pocity ze sexu, než aby se rozptylovalo studenýma nohama nebo nepohodlím. Kromě toho může lepší průtok krve přispět k intenzivnějším a uspokojivějším orgasmům.

Vzhledem k výraznému rozdílu v mužském a ženském vzrušení vědci také zjistili, že nošení ponožek do postele prospívá ženám výrazně více než mužům. Muže obvykle vzrušují dotyky a vizuální podněty, zatímco ženy (obecně řečeno) více sexuálně vzrušuje přítomnost základních emocí důvěry a pohodlí.

Takže ponožky nasadit a vzhůru pro orgasmus!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné