Plán na víkend: Nová kniha Michaely Klevisové Vraní oko

Bývalá redaktorka Cosma (která pro vás na stránkách časopisu dodnes vybírá ty nejlepší tipy, co číst) a spisovatelka detektivek Michaela Klevisová vydala novou knihu. Pokud nemáte plán na víkend, právě jste ho našli. P.S.: Má být pod mrakem, ideální příležitost si zalézt a ponořit se do pořádně zamotaného příběhu.
Text: Kristýna Schafferová 27. dubna 2023

Foto: Freepik (@ wirestock), Albatros

Michalea Klevisová je považovaná za královnu českých detektivek - a tohle označení je právem zasloužené, ne náhodou vyhrála cenu za nejlepší českou detektivku (a to hned dvakrát!). Její příběhy se točí kolem kriminalisty Josefa Bergmana, zavedou vás do různých koutů naší země a dokážou vám pěkně zamotat hlavu. Její nejnovější počin, kniha Vraní oko, se od začátku prodeje drží na prvním a druhém místě v žebříčku nejprodávanější beletrie. O čem vlastně je?

Michaela Klevisová se vrací k oblíbenému kriminalistovi Josefu Bergmanovi. Vyšetřování ho tentokrát zavede do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět a podezřívat. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky a dalšími podezřelými okolnostmi. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i těch, kteří před druhými něco skrývají.

Pokud by vás zajímaly i ostatní knihy autorky, najdete jich s Josefem Bergmanem hned 10. Že se vám zrovna nechce číst? Pak si můžete pustit film Dům na samotě s Lubošem Veselým a Veronikou Arichtevou v hlavních rolích. 

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné