Květnové knižní tituly, které vás určitě zabaví (a potěší)

Ať už knížky milujete, nebo je čtete pouze při opalování u moře, následující tituly vás rozhodně zaujmou (alespoň v to doufáme). Květen je totiž z pohledu knižních novinek velice plodný. Jaké knihy tento měsíc vyšly a rozhodně si zaslouží vaší pozornost vašeho čtenářského očka?
Text: Kateřina Matoušková a Jan Houška 24. května 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Deníky Alana Rickmana

Vyrůstali jste s knihami o mladém čaroději? Milujete příběh Harryho Pottera a netrpělivě očekáváte natočení seriálu v režii HBO? Než se dočkáme nového zpracování tohoto knižního megahitu od J. K. Rowling, co takhle si zkrátit čas čtením deníků Alana Rickmana? Tento charismatický herec se totiž do našich životů navždy vepsal jako uhrančivý Hans Gruber ve filmu Smrtonosná past, naštval nás ve filmu Láska Nebeská a naprosto nás dostal jako Severus Snape. Zajímá vás, jaký byl Alan Rickman? Nahlédněte do jeho soukromí a myšlenek, a to s pomocí knihy Alan Rickman Deníky. Předmluvu ke knize napsala stejně skvostná Emma Thompson.

Princ Harry a jeho osobní zpověď

Konečně jsme se dočkali českého překladu kontroverzní knihy Spare neboli Náhradník. Věděli jste o tom, že tato kniha se stala nejrychleji prodávanou od dob knih o HP? My se tomu vlastně ani nedivíme. Britskou rodinu totiž nelze ignorovat, a když jeden z jejích členů vydá knihu o svém životě, je naprosto jasné, že to bude stát za to.   Všichni si jistě vzpomeneme na Harryho bouřlivé období, kdy plnily jeho fotografie přední stránky všech bulvárních plátků. V knize se vrátíme zpátky do doby, kdy byl Harry ještě mladý, veselý a bezstarostný kluk, jehož život ze dne na den obrátila vzhůru nohama tragická zpráva. Jak se jeho život změnil po smrti jeho milované maminky? Proč narukoval do Britské armády? A co ho vedlo k útěku z rodné země? Kniha Náhradník je osobní zpovědí jednoho z nejsledovanějších lidí Británie.

Nenahraditelná Colleen Hoover a Vzpomínky na něj

Colleen Hoover rozhodně není obyčejnou autorkou slaďáren, ale královnou ve svém oboru. Její tvorba je reálná, drásající i dojemná. Nejnovějším počinem z jejího pera je kniha Vzpomínky na něj. Nechte se pohltit příběhem Kenny Rowan, jež si odseděla pět let ve vězení a nyní se vrací zpět do svého rodného městečka, kde se touží setkat se svou dcerkou. Její návrat ovšem nebude snadný a přijetí od okolí chladné.

Kde jsi, když nejsi, Radko Třeštíková?

Radka Třeštíková si nás všechny získala svou knihou Bábovky. V ní totiž vytvořila spletitý příběh, který na sebe dokonale navazoval a každá z postav byla jiná, osobitá, ale hlavně uvěřitelná. Nyní je Radka zpátky a v jejím nejnovějším díle se můžeme těšit na syrové vyprávění o rozchodu. Na kolik při psaní vycházela se své vlastní zkušenosti, zjistíme v samotné knize, jež se jmenuje Kde jsi, když nejsi.

Vydejte se na plavbu s Jojo Moyes

Kdo z vás se alespoň jednou nerozplakal při sledování filmu Než jsem Tě poznala, ten snad ani není člověk. Příběh Louisy Clarkové nás totiž všechny natolik vtáhl, že jsme jej od začátku do konce prožívali s ní. Přestože druhý a třetí díl série se již filmového zpracování nedočkaly, za přečtení rozhodně stojí. A stejně tak byste si na svůj booklist měli přidat i Loď plnou nevěst. Děj knihy je zasazen do roku 1946. Ze Sydney vyplouvá loď s více jak 600 válečnými nevěstami mířící do Anglie za novým životem. Mezi nimi je i Frances Mckenziová, které tato plavba navždy změní život.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné