Nová Brigitte Bardot? Sydney Sweeney dál dobývá svět stříbrného plátna i modelingu

Sydney Sweeney se prakticky přes noc stala hvězdou, a to především díky seriálu Euphoria. Od té doby má už za sebou několik dalších rolí a pomalu ale jistě dobývá brány Hollywoodu. Sydney je navíc také vyhledávanou modelkou. Sledujeme vznik nové Brigitte Bardot?
Text: Jan Houška 10. března 2023

Foto: Profimedia

Pokud stále existuje někdo, kdo v dnešní době neslyšel o Sydney Sweeney, dovolte nám to napravit. Jedna z nejtalentovanějších hereček dnešní mladé generace se stala známou díky svým rolím v populárních televizních seriálech jako "Euforie", "Příběh služebnice", "Ostré předměty" a "Bílý lotos".

Svou hereckou kariéru zahájila už ale v roce 2009, a to malou rolí v televizním seriálu "Zooey 101". Průlomovou roli však získala až v roce 2018 v seriálu od HBO "Ostré předměty, v němž ztvárnila mladší verzi hlavní postavy. Sydney od té doby získává uznání kritiků a popularitu za své všestranné výkony v různých televizních pořadech a filmech.

Kromě herecké kariéry se věnuje také modelingu, kde bývá čím dál tím víc častěji vyhledávána různými značkami a módními časopisy. Naposled se třeba objevila ve fenomenální kampani pro značku "Frankie's Bikini".

Herečka je velmi aktivní na sociálních sítích, jako jsou Instagram a Twitter, kde má miliony sledujících. Svého postavení často využívá k prosazování svých myšlenek, jako je pozitivní postoj k tělu, práva žen a povědomí o duševním zdraví, které jsou pro ni důležité.

V rozhovorech a na sociálních sítích často hovoří o tlaku, kterému jsou ženy vystaveny, aby se přizpůsobily nerealistickým standardům krásy, a o tom, jak mohou tato očekávání škodit duševnímu zdraví. Sydney se už také několikrát podělila příběhem o své vlastní cestě k přijetí vlastního těla a k tomu, aby se naučila mít ráda sama sebe. V rozhovoru pro časopis InStyle řekla: "Celý život jsem bojovala s představou o svém těle a sebevědomím. Byla jsem holka, která měla pocit, že musí zhubnout a změnit svůj vzhled, aby byla přijata. Ale naučila jsem se, že nejdůležitější je přijmout to, kým jste, a být k sobě laskavá."

Mimo svou hraní a modeling  ráda chodí na túry a tráví čas v přírodě. Často muluví také o své lásce ke čtení a psaní a v minulosti se zmínila, že doufá, že v budoucnu napíše vlastní scénáře a bude produkovat vlastní filmové projekty.

Sydney Sweeney je zkrátka talentovaná herečka a producentka, která si v Hollywoodu pomalu získává jméno. Je tak známá nejen svou krásou a hereckými schopnostmi, ale také  právě svou advokační činností a angažovaností v prosazování pozitivních poselství na sociálních sítích.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné