Jak na to, aby vztah vydržel? (Podle astrologie!)

Za vším hledejte vesmír, že ano...
Text: Redakce 12. září 2023

Foto: Getty Images/Jan Houška

Zajímalo vás někdy, jak mohou hvězdy řídit váš milostný život i po prvním rande? Za první jiskru můžete poděkovat konstelaci hvězd (pokud teda nechytne ubrus od romantické svíčky), jak ale udržet ve vztahu plamen? Pojďme se ponořit do krátké vesmírné příručky na dlouhodobou lásku. PS: Za všechno může vesmír!


Beran (21.3.-20.4.)

Jste ohniví a vášniví, ale nezapomeňte, že je v pořádku nechat partnera, aby někdy převzal iniciativu. Když ho necháte vyhrát jednu nebo dvě hádky, neztratíte tím svůj lesk.

Býk (21.4.-21.5.)

Ve většině vztahů jste oporou, ale klíčová je komunikace. Neočekávejte, že vám partner bude číst myšlenky. Mluvte nahlas a dejte mu najevo, co skutečně cítíte.

Blíženci (22.5.-21.6.)

Vaše láska ke konverzaci je nesrovnatelná. Někdy však méně znamená více. Zdržte se nutkání posílat příval textových zpráv a nechte si některé historky na večeři.

Rak (22.6.-22.7.)

Nosíte své srdce na dlani. Je to sice krásné, ale ujistěte se, že při tom neztrácíte sami sebe. Je v pořádku mít své hranice a dát je partnerovi najevo.

Lev (23.7.-22.8.)

Jste hvězda. Vy to víte a váš partner to ví naprosto přesně. Někdy se však může cítit zastíněn vaší "slávou". Ve skutečnosti pravděpodobně touží po své vlastní identitě mimo vztah. Nechte je tedy zazářit. Ukažte jim, že jste také jejich fanouškem.

Panna (23.8.-22.9.)

Máte tendenci se příliš soustředit na detaily. To znamená, že když vám váš miláček okamžitě neodepíše, vymyslíte pět různých teorií o tom, co vlastně dělá, než vám pošle "Sry! Telefon se vybil." Tohle nedělejte! Pokud to nedokážete, proč s ním jste?

Váhy (23.9.-23.10.)

Máte trochu ve zvyku chovat se jako vaše soulmate. Jejich oblíbená restaurace s sebou = vaše oblíbená restaurace s sebou, i když to tak není. Vždycky dáte všechno do toho, aby vztah fungoval - i když to znamená kompromisy ve vašich potřebách. Musíte se ozvat, Váhy! Řekněte svému protějšku, že už máte pizzy opravdu plné zuby a že dnes večer chcete burger. Váš protějšek to ocení!

Štír (23.9.-23.10.)

Když se vám někdo líbí, jste v tom až po uši. Vaše city jsou přinejmenším intenzivní, vášnivé a žhavé. Aby však váš vztah zůstal parný, dopřejte svému miláčkovi čas, aby se mu po vás stýskalo. Pokud si od vás dopřeje noc, bude další noc ještě lepší.

Střelec (23.11.-21.12.)

Jste svobodný duch a závazky pro vás mohou být těžké. Když se rozhodnete pro dlouhodobý vztah, znamená to, že to se svým protějškem myslíte opravdu vážně. Abyste si však vztah udrželi, budete muset svého partnera zasvětit do svých impulzivních vibrací. Pozvěte ho s sebou na dobrodružství na místo, kde jste oba ještě nikdy nebyli, i kdyby to měl být jen park v blízkém okolí.

Kozoroh (22.12.-20.1.)

Jste zvyklí být ve všem, co děláte, šéfem, což znamená, že se musíte s partnerem podělit o povinnosti, místo abyste si každé rande/večeři/projížďku po Netflixu plánovali sami. Berte svou drahou polovičku jako kopilota, ne jako zaměstnance.

Vodnář (21.1.-20.2.)

Potřebujete být ve vztahu, který vám připadá super "jedineční". Nesnášíte cokoli nudného nebo základního! Buďte proto mimořádně kreativní, pokud jde o to, jak, kdy a kde si se svou drahou polovičkou užijete. Udržujte věci zajímavé a váš vztah může trvat věčně.

Ryby (21.2.-20.3.)

Máte rádi fantazii, takže občas zvažte role-play! Zapojíte svou fantazii a vaše nová postava zintenzivní vztah, který máte se svým miláčkem. Bavte se!

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné