Dating hack: Vezměte si s sebou krystal!

Ať už jdete na brunch nebo na večeři, vesmírná pomoc se vždycky hodí!
Text: Kristýna Schafferová 1. listopadu 2022

Foto: Getty Images

První schůzka dokáže být stresující. A někdy bývají všechna pozitivní očekávání zhacena třeba i jen proto, že jeden z vás nevysílá ty správné signály (přestože by sebevíc chtěl!). Až si příště budete balit všechny potřebné propriety, jako jsou klíče, telefon a dostatek peněz, přihoďte si do tašky jednu pomoc navíc – krystal. Tato magická hornina funguje totiž jako zesilovač energií všeho kolem vás, včetně napojení se na protějšek a panující atmosféry. No řekněte sami, nehodila by se vám někdy menší vesmírná pomoc?

Konverzaci za vás krystal sice neobstará, účet také nezaplatí, jinak toho ale umí hodně. A překvapivě vůbec nezáleží na tom, jak je velký. (Což je dobře, alespoň nebudete na rameni vláčet tři kila mrtvé váhy.) Drobný šutřík můžete nosit i na sobě v podobě náušnic, prstýnků, spony do vlasů nebo amuletu. Stejný vliv ale bude mít surový kámen schovaný v kapse (v levé, blíž k srdci), kde vám přinese ještě jeden benefit – pokud budete nervózní, můžete se ho držet a svou nejistotu do něj ukládat. Pojďme si teď ale říct, jak vybrat ten správný i jak ho na velkou noc připravit.

Krystal vybírejte chytře

Každý se cítíme v jiných věcech silní a naopak. Pokud nejste zrovna spontánní, ale chtěli byste, pak vsaďte na červený karneol. Tento kámen navíc podporuje fyzickou sebedůvěru a sexuální energii, což se vždycky hodí, no ne? Náš malý tip: Mějte ho pod matrací, pomůže vám pak vyjádřit vaše touhy a zesílí dobrodružnou energii.

Nejste-li si jisti, jaký kámen zvolit, sáhněte po obsidiánu, který je jako ochranný štít. Bude vám krýt záda, odrážet všechny negativní vibrace a špatnou energii a zajistí, že se budete cítit dobře i dlouho potom, co se vrátíte domů. Kromě prvního rande ho tak oceníte i v opačném případě, a to když vás čeká nepříjemný rozchod. Získáte díky němu sílu i odvahu udělat to, co musíte. Bez zbytečné toxicity.

Snadno podlehnete stresu? Býváte nervózní i když o nic nejde? Přesně pro vás je ideální volbou záhněda neboli kouřový křemen. Dokáže totiž uvolnit stres, pročistit vzduch a umožní vám vidět jasně a bez zbytečných očekávání. Konverzace hezky poplyne a vy se budete cítit klidní. Po pocuchaných nervech ani památky.

Romantické duše potřebují smaragd. Je sice dražší, přitahuje ale hojnost, takže jde vlastně o investici do budoucna. Koupit můžete také neleštěný kus, který je o poznání levnější, a přitom energeticky funguje úplně stejně. Smaragd posiluje štěstí, plodnost a vitalitu. Do života vám vtáhne romantiku a ideály, po kterých toužíte.

Jestli nemíříte na první schůzku, ale spíš na rande typu „jak si stojíme?“, hodit se vám bude amazonit. Kámen pravdy, který dokáže rozlousknout pocity a vyjádřit je ostatním. Díky němu nastane vlídná atmosféra otevřená upřímnému rozhovoru. Do kapsy ho strčte i tehdy, když svému protějšku potřebujete sdělit nepříjemnou pravdu.

Není radno podceňovat přípravu

Tak, teď máte svého favorita, nutno ale podotknout, že sám o sobě vám k ničemu moc nebude. Váš kámen touží po vaší pozornosti, potřebuje se na vás „nacítit“, aby věděl, co má dělat. V první řadě ho proto musíte očistit od všech původních energií, jen tak totiž bude skutečně váš. Nabízí se hned několik možností – jednoduše ho opláchněte pod tekoucí vodou, čímž ho vyčistíte i fyzicky, položte ho na pár hodin vedle křemene nebo ho přes noc uložte na parapet, kde na něho bude svítit měsíc. Ráno bude váš drahocenný kus bez veškeré nežádoucí energie, připraven stát vám po boku.

Po očistě je třeba vykonat ještě jeden důležitý úkon, a to jeho nabití. Vezměte krystal do rukou a přiložte ho před obličej, nadechněte se nosem, zavřete oči a představujte si nádherné zlaté světlo, které se šíří do vašich plic. Poté ústy vydechněte na kámen. Několikrát zopakujte, přičemž si představujte, jak se krystal plní zlatou energií. Přemýšlejte o svém záměru, o tom, co od večera čekáte a nebojte se šeptem vyslovit svá nejtajnější přání (možná se jen ujistěte, že jste sami. Nikdy nevíte, co za škodolibou personu se pohybuje poblíž). Poté krystal položte na hodinku na sluneční světlo, to zajistí ještě větší aktivaci. Hotovo, může se jít na rande!

Nechce se vám brát drahý kámen s sebou? Existují i jiné možnosti...

Máte obavy, že svůj kámen zapomenete doma, nebo se vám zkrátka nikam nevejde a nosit ho v podprsence se vám nechce? I tak si ale můžete dopřát krystalovou kúru a vytěžit tak z tohoto magické kusu maximum. Můžete si před schůzkou třeba dopřát nabíjející lázeň, kdy se do vody ponoříte spolu s kameny a během koupele si budete představovat, jak by vaše rande mělo v ideálním případě dopadnout. Nebo si vyrobte křišťálový elixír – dejte kámen do sklenice s vodou, kterou nechte stát 12 hodin na slunečním nebo měsíčním světle a po vyjmutí vodu vypijte (a opět vizualizujte, jak by schůzka měla probíhat).

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné