Co se stane, když se budete horoskopem řídit do puntíku

Spoiler: Skoro jako práce na plný úvazek.
Text: Erika W. Smith 20. února 2023

Foto: JEFFREY WESTBROOK / STUDIO D, ARCHIV HMI

Abych byla upřímná, hltat horoskopy je tak trochu moje práce. Ale i když by se mohlo zdát, že jako astrologická editorka Cosmopolitanu mám vesmírné síly v malíčku, přestože se o to snažím, není to 100%. Přece jen jsem obyčejný smrtelník s předplaceným Netflixem, takže… ne tak úplně. Každopádně jsem se rozhodla čelit výzvě a po celý týden se striktně řídit tím, co si pro mě hvězdy připravily. A abych předešla všem pochybám, využila jsem rovnou dvě velmi populární a brutálně odlišné aplikace Co-Star a Chani.

1. Den

Chani doporučuje: „proveď změny“. A protože jsem editorka, můžu si to odškrtnout. Co-Star zase poněkud zmateně chrlí hesla: „sonety, svícny, fondue“. Trochu googlím a vytvořím ošklivé, ale chuťově celkem dobré sýrové fondue, u kterého si přečtu Shakespearovu báseň. Svícny jsou drahé, tak jeden koupím aspoň své rodině v The Sims. Nelíbí se jim.

2. Den

Co-Star: „loučení, second hand, potápění“. No, to poslední se nestane, tak se alespoň vydám do second handu. Cestou potkám rozkošnou kočku, co se na rozloučenou nechá pohladit. Je úplněk, a proto naplňuji radu Chani, abych vyrobila oltář. Jako místo zvolím komodu, dám na ni svíčky, krystaly a petržel. Vypadá to hezky.

3. Den

Venku se oteplilo, takže mě „polévka, lenošení a sypaný čaj“ (Co-Star) nelákají. „Power up“ podle Chani si překládám jako „další ledovou kávu“ – a to se mi líbí víc… Neváhám ani vteřinu. 

4. Den

Co-Star navrhuje: „červená světla, zamilovanost, odepsat“. Trochu mě to znervózňuje, protože neřídím a ani nejsem zamilovaná. A tak si do uší aspoň pustím Olivii Rodrigo. Odepíšu kamarádům, ale to dělám vždycky… Chani říká: „miluj svou podivnost“. Splněno!

5. Den

Chtěla jsem zkouknout film Umma a vzhledem k hodnocení (37 %, au) dávají pokyny Co-Star: „čti recenze“ dokonalý smysl. Tak namísto toho následuji radu Chani a před spaním si zamedituji. Nevzpomínám si, kdy jsem se večer cítila tak uvolněná. 

6. Den

Tentokrát se mi do pracovní rutiny trefí Co-Star se: „zkontroluj zdroje“, ale na nákup „barevných papírů“ mi už nezbývá čas (a hlavně, k čemu by mi byly?). Téměř po týdnu mohu rozhodně potvrdit, že hvězdy nás mohou navést na správnou cestu, ale nesmíme se jimi nechat mikro manipulovat… Chani předpovídá: „slibné zprávy“. (Že by konec tohoto experimentu?)

7. Den

Dnešní předpověď: „manifesty, seznamy, jednoduché stroje“ (Co-Star) a „jsi příliš impulzivní“ (Chani). Ok, chystám se na dovolenou, proto sepisuji všechno, co si vezmu s sebou. A na závěr jeden impulzivní manifest: Ode dneška budu horoskop vnímat jenom jako zábavu, nikoli doslovný seznam úkolů. Tak.

Objednejte si předplatné Cosmopolitan

Časopis Cosmopolitan
Předplatné